حمل و نقل بین المللی دریایی

سهم حمل و نقل دریایی در جابجایی کالاها در تجارت بین المللی حدودا 90 درصد کل این تجارت را تشکیل میدهد،این میزان به لحاظ تناژی حدودا شش میلیارد تن از انواع کالاهاست که تقریبا یک سوم آن را کالاهای نفتی و یک سوم آنرا کالاهای خشک و فله و بقیه را کالاهای غیر فله تشکیل میدهند.
با توجه به احراز چنین درصدی از جابجایی کالا در تجارت جهانی اهمیت تجارت و حمل و نقل دریایی به عنوان 2 بخش جدا نشدنی قابل بررسی است،جهانی سازی موجب شده است تا دنیای کوچکتری ایجاد شود و اعضای متشکل آنرا بهم پیوسته کرده است ،بطوریکه هر سرمایه گذاری در یک نقطه از جهان میتواند در کشوری دور افتاده ایجاد شغل نماید و یا بالعکس .
به نظر میرسد که ارائه خدمات کارآمد در حمل و نقل دریایی از پارامترهای لازم و تاثیرگذار در انجام تجارت موفق بین المللی است،حمل و نقل کارآمد بطور یقین باعث افزایش تجارت بین المللی خواهد شد ،پارامترهای موثر بر چنین حمل و نقلی متاثر از مقررات و ضوابط حاکم بر حمل و نقل و همچنین حاکم بر خدمات جانبی به نحوی بر هزینه های حمل و نقل اثر گذار خواهد بود.

مزایا:
1) حمل دریایی نسبت به بقیه روش هاارزانتر بوده و به همین دلیل صاحبان کالا و شرکت های تجاری ترجیح میدهند کالای خود را با آب های آزاد حمل کنند ، میتوان گفت بیشترین حجم تجارت و حمل و نقل از طریق دریا و آب های آزاد انجام میشود.
2) امتیاز دیگری که این روش دارد.ثابت بودن نرخ کرایه است ،چون نرخ کرایه را شرکت های بزرگ حمل و نقل تعیین میکنند و تقریبا نرخ ثابتی است که همه ملزم به رعایت آن هستند. (البته کشتی های آزاد با توافق صاحب کالا و شرکت حمل نرخ راتعیین می کنند.)
3) مزیت دیگر آن حمل کالا با حجم بالاست،از طریق آبهای آزاد محموله های نسبتا سنگین تا حدود 200 تا 500 هزار تن را به سهولت میتوان با یک کشتی از بندری به بندر دیگر جابجا کرد.
4) مزیت دیگر آن این است که ضریب اطمینان و ایمنی حمل از طریق آب های آزاد بالاست چون کسانیکه کالا را حمل میکنند موظف به رعایت استاندارد ها و قوانین بین المللی هستندو خریدار و فروشنده باید اینکوترمز را رعایت کنند.تقریبا این روش بدون خطر است و به کالا و خدمه آسیب نمیرسد.

معایب:
میتوان گفت تنها عیب حمل از طریق دریا ،زمان تحویل کالاست که نسبت به حمل هوایی و زمینی بیشتر است در صورتیکه زمان برای شما اهمیت دارد این روش توصیه نمیشود.